Mnoho lidí si nechce myčku na nádobí koupit hlavně z finančních důvodů. Současné modely však nejsou tak drahé, aby si na nešlo během relativně krátké doby našetřit. Výběr jednotlivých typů je dnes poměrně široký a zorientovat se v této problematice nemusí být pro laika úplně jednoduché. Proto byste se měli držet základních bodů, dle kterých si dokážete vybrat přesně takovou myčku, kterou potřebujete.
1. Velikost – když pomineme cenu, je při výběru myčky velikost zcela zásadní. Je jasné, že pokud máte pouze malou kuchyň, nebudete si do ní kupovat stroj, který ji z půlky zabere. Zároveň to však neznamená, že je nutné pořídit si hned tu největší myčku na trhu, máte-li kuchyň velikosti letiště.
2. Sady – v současnosti jsou standardně k dostání myčky na čtyři až dvanáct sad nádobí. Zde platí, že pokud doma žijete sami nebo pouze v páru, nemusíte si kupovat přístroj určený pro celou rotu. Navíc obvykle myčky, které pojmou dvanáct sad nádobí bývají daleko rozměrnější než verze určené například pro polovinu a méně.
3. Volné nebo vestavěné – myčky na nádobí se dělí na volně stojící a vestavěné. Z větší části se jedná pouze o kosmetický rozdíl, kdy volně stojící přístroj je vidět a vestavěný typ je schovaný ve skříňce. Pro většinu lidí toto rozdělení není relevantní, ale chcete-li mít kuchyni dokonale sladěnou, volte vestavěnou myčku.
4. Spotřeba – velmi důležitá je rovněž spotřeba. Můžete si koupit poměrně levnou myčku, ale co z toho, když bude energeticky náročná. Těch pár tisícovek, které při koupi ušetříte pak dáte právě za spotřebu. Je proto mnohem ekonomičtější na začátku pustit o jeden dva chlupy více a koupit si dražší myčku A+++, která bude nenáročná na elektrickou energii. Případně můžete udělat kompromis a koupit si přístroj s označením A++, který si bude chtít o něco více energie, ale stále nebude tak náročný jako myčky s označením A+ nebo dokonce A.
0